blank

Młodzi dziennikarze w Trzciance

mlodzi dziennikarze w trzcianceOd początku roku szkolnego uczestniczymy w warsztatach dziennikarskich „Słowa na wolności” i pracujemy nad doskonaleniem sztuki pisania. Zajmujemy się redagowaniem szkolnej gazetki, której pierwszy numer ukaże się już wkrótce, ale chcemy również dzielić się refleksjami na temat ważnych wydarzeń w życiu „Górki”, stąd nasza obecność na obchodach Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Dla nas – uczestników warsztatów dziennikarskich - uroczystość była okazją do przeżycia wspaniałych chwil, ale i zdobycia kolejnych doświadczeń w naszej krótkiej jeszcze karierze redaktorskiej. Swoje umiejętności doskonalimy od września, kiedy to ruszyły zajęcia prowadzone przez panią Hannę Karcz-Sowińską, nauczyciela Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie oraz instruktora Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance.

Uroczystość, w której miałyśmy okazję uczestniczyć, przebiegała w bardzo podniosłej i wyjątkowej atmosferze. Otwarcia Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej dokonał pan Tadeusz Teterus – Starosta Czarnkowsko-Trzcianecki, a następnie głos zabrali liczni zacni goście, przekazując życzenia i podziękowania. Oficjalne wystąpienia urozmaicone zostały występami artystycznymi, podczas których swoje niezwykłe zdolności mieli okazję zaprezentować uczniowie „Górki” – Monika Kordy, Karena Szeląg i Kamil Januszkiewicz – podopieczni pani Justyny Łopatko, która w ramach współpracy naszej szkoły z MDK w Trzciance prowadzi warsztaty teatralno-wokalne „Twarzą w twarz”. Nasz zachwyt wzbudziły jednak nie tylko występy naszych zdolnych koleżanek i kolegów, ale również to, że dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych bardzo mocno zaakcentowali swoją obecność na uroczystości Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej, odbierając liczne nagrody. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Udział w uroczystości sprawił nam ogromną przyjemność, mogłyśmy poczuć się wyjątkowo wśród niezwykłych ludzi i w niecodziennej atmosferze. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogły uczestniczyć w ważnych wydarzeniach i podzielić się naszymi refleksjami.

Paulina Mądrawska i Paulina Czech z kl. 2 LG

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information