blank

,,Trzeba, abyście byli dla młodych przyjaciółmi…”

den przem dyr szkolyW dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, pierwszego ministerstwa oświaty publicznej w Polsce. Wierna tradycji i historii, społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie obchodziła święto edukacji.

,,Trzeba, abyście byli dla młodych przyjaciółmi, wiernymi towarzyszami i sprzymierzeńcami w młodzieńczej walce. Pomagajcie im budować fundamenty pod ich przyszłe życie”- ta myśl przyświecała społeczności czarnkowskiej „Górki”  podczas tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

den Życzenia od zarządu powiatuUroczystość prowadzili uczniowie klasy trzeciej: Magdalena Pawlak oraz Bartosz Kozowski. Dzień Edukacji Narodowej to czas podziękowań, gratulacji i życzeń. Uczniowie wyrazili swoją wdzięczność pedagogom i pracownikom szkoły za wszystko, z czego zbudowana jest szkolna rzeczywistość. Podziękowali za przekazywaną każdego dnia wiedzę, rozbudzanie pasji, słowa pochwały i zachęty do pracy. Nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych otrzymali także liczne życzenia od wielu instytucji, osób i szkół. Dyrektor szkoły, pan Jan Palacz przywitał zgromadzonych gości oraz przypomniał ideę zawodu nauczyciela. Następnie Starosta Czarnkowsko - Trzcianecki, pan Tadeusz Teterus w imieniu zarządu powiatu podziękował dyrekcji, wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, złożył życzenia zdrowia, szczęścia, satysfakcji z wykonywanej pracy, a także siły i zapału w pokonywaniu coraz to nowych wyzwań. Do życzeń dołączył się także Przewodniczący Rady Powiatu pan Bogdan Tomaszewski oraz wicestarosta pan Jacek Klimaszewski.Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wręczenia nagród. Podczas uroczystości dyrektor wyróżnił za szczególną pracę na rzecz szkoły: panią Agnieszkę Drewną, panią Annę Doczekała, panią Annę Konieczka oraz panią Marię Kaczorowską. Panie Anna Doczekała i Maria Kaczorowska otrzymały podczas powiatowej uroczystości obchodów Dnia Edukacji Narodowej Nagrodę Starosty Czarnkowsko - Trzcianeckiego.

den Występ grupy teatralnejDyrektor szkoły Nagrodę Starosty odebrał przy okazji rozpoczęcia zajęć w klasie branżowej. Warto wspomnieć, że w tym roku Wielkopolski Kurator Oświaty nagrodził dyrektora Jana Palacza i panią Annę Dolną. Medale Srebrne za Długoletnią Służbę odbiorą panie Danuta Karpińska i Justyna Łopatko, a Medal Komisji Edukacji Narodowej pani Danuta Mościcka – Patalas. Nasi uczniowie również zostali wyróżnieni licznymi nagrodami. Stypendysta Wójta Gminy Lubasz, Dominik Dziabas, otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów. Stypendystką Burmistrza Czarnkowa jest po raz kolejny Karena Szeląg. Stypendium Starosty Czarnkowsko-Trzcianeckiego za wybitne wyniki w nauce trafiło do Mileny Szymkowiak, Klaudii Bakiera, Jagody Niżyńskiej, Weroniki Topór, Izabeli Bukowskiej i Szymona Muszyńskiego, a za wybitne osiągnięcia w nauce – do Adama Olszewskiego, Szymona Chmielewskiego, Justyny Sołtysiak, Natalii Czerniak oraz Eweliny Jabłońskiej. Naszą akademię zakończył program artystyczny przygotowany przez uczniów: Surma Natalia, Silski Cezary, Szymańska Paulina, Cieluszek Sandra, Januszkiewicz Kamil, Kordy Monika, Rzysko Sylwia, Zawierucha Jan, Skibiński Filip, Pszeniczna Sara, Stefaniak Monika, Dreczka Jagoda, Oleszak Zuzanna, Chodzyńska Dominika oraz przedstawicieli samorządu szkolnego z przewodniczącą Jagodą Niżyńską. Wystąpiła również grupa teatralna „Twarzą w twarz” prowadzona przez panią Justynę Łopatko. Warto dodać, że Powiatowy Dzień Edukacji swoim występem uświetnili uczniowie: Karena Szeląg, Kamil Januszkiewicz, Monika Kordy. Nad przebiegiem akademii czuwały panie: Sylwia Jasionek-Grzelak, Lucyna Urbaniak-Pielka, Katarzyna Nowak oraz uczniowie przy sprzęcie nagłaśniającym: Marcin Kicza, Jakub Macioszek, Wiktor Pieczul i Jakub Kolassa. Uroczyste momenty fotografował Hubert Zawadzki.

ZSP w Czarnkowie

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information