blank

Europejski Dzień Języków

edj 201626 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg.

Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz  że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik  bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy. Uczenie się  języków daje wymierne korzyści zarówno ludziom młodym, jak i starszym – nigdy nie jest za późno, aby uczyć się języków i korzystać z możliwości, jakie  ta nauka stwarza.

Nasza szkoła również wzięła udział w świętowaniu tego dnia promując naukę języka w różnorodny sposób. Nauczyciele języków obcych przygotowali w tym roku grę językową The Spy’s Eye, lekcje kulturowe, projekcję anglojęzycznego filmu, szkolny konkurs języka angielskiego oraz lekcje z TIK’iem, czyli platformą Kahoot.

W grze językowej The Spy’s Eye wzięły udział nastepujące klasy 3 EK – język niemiecki, 1LE – język niemiecki, 1 IB – język angielski, 3 EK – język angielski, 2 TIŻ – język angielski. Grę wygrali uczniowie z klasy 1IB tj., Barosz Kaput, Albert Chabros oraz Filip Nowakowski. Gratulujemy.

Projekcja filmu „ Wiek Adaline” również zyskała uznanie wśród młodzieży a lekcje kulturowe oraz Kahoot wzbogaciły ich o niezbędną wiedzę zakresie danego tematu.

Szkolny Konkurs Języka Angielskiego, który był eliminacją do Powiatowego Konkursu wygrała uczennica klasy 4 RE - Natalia Nowaczyk. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych szczeblach konkursu.

Mamy nadzieję, że udało nam się przedstawić inne, ciekawe formy uczenia się języków oraz uzmysłowić Wam, że nauka ta znacznie pomaga w porozumiewaniu między ludźmi oraz w przełamywaniu barier intelektualnych.

Wszystkim uczestnikom pragniemy serdecznie podziękować i zachęcamy do dalszych zabaw językowych w przyszłym roku.

Zespół języków obcych nowożytnych

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information