blank

W Telewizji Warszawa o pasji do Astronomii!

dbw warszawa“Dobry wieczór Warszawo!” - to jeden z programów emitowanych na łamach warszawskiej telewizji internetowej “Telewizja Warszawa”. Porusza on różnorakie tematy, które mają wzniecić ciekawość wśród oglądającej program publiczności. 28 września 2016 roku wyemitowano piąty odcinek programu, w którym okazję do wzięcia udziału miał również uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie - Sławomir Matz - pasjonat astronomii.

Podczas kilkuminutowego wywiadu Sławek przybliżał prowadzącym - Michałowi Milowiczowi oraz Małgorzacie Lewińskiej - tajniki astrofotografii opowiadając, o tym jak fotografować nocne niebo. Prowadzący z zaciekawieniem rozwijali rozmowę zadając kolejne pytania, którym z kolei Sławek
z łatwością stawiał czoła. Krótka, aczkolwiek treściwa rozmowa dała możliwość pokazania widzom, czym tak naprawdę interesuje się 19-letni miłośnik astronomii z bliskich okolic Czarnkowa.

Całość zwieńczono pytaniami o przyszłość Sławka, który jak sam zadeklarował planuje wybrać się na studia dziennikarskie. Twierdzi, że właśnie ten kierunek pomoże mu
w spełnianiu swojej popularyzatorskiej roli. Odcinek dla ciekawych wywiadu dostępny jest na łamach strony http://telewizjawarszawa.pl , jego tytuł to “Dobry wieczór Warszawo odc. 5” - wywiad ze Sławkiem rozpoczyna się w pierwszej godzinie nagrania i siódmej minucie.

ZSP w Czarnkowie

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information