blank

Nasze wspólne pielgrzymowanie

oielgrzymka lubasz9 września bieżącego roku zgodnie z długoletnią tradycją uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie wyruszyli na pielgrzymkę, by wyzwania nowego roku szkolnego powierzyć Matce Boskiej Lubaskiej.

Okazją do pielgrzymowania jest odbywający się we wrześniu w lubaskim Sanktuarium odpust. W tym roku pogoda postawiła nam inne niż zazwyczaj wyzwania. Słoneczna i upalna aura zmusiła nas do większego niż zazwyczaj wysiłku. Szliśmy więc w spiekocie niosąc jednak nie tylko fizyczne, ale i duchowe trudności, by podzielić się nimi z Chrystusem. Towarzyszyła nam jednak radość wyrażona w śpiewie i modlitwie, którą prowadził nasz duszpasterz - ksiądz Hubert Ciachowski.

Gdy dotarliśmy do Lubasza na miejscu powitał nas nowy proboszcz ksiądz Andrzej Magdziarz. Liturgii, która dzięki pięknej pogodzie kolejny rok z rzędu mogła być sprawowana na Placu Koronacyjnym przewodniczył w tym roku ksiądz biskup Damian Bryl. Wraz z nim Eucharystię koncelebrowali księża posługujący w okolicznych szkołach, w tym ksiądz Hubert oraz ksiądz Rafał Dąbrowicz, który w poprzednich latach pracował na "Górce".

W swoim słowie, skierowanym do młodzieży biskup Damian podkreślił potrzebę zaufania Bogu, zawierzenia spraw, które nurtują młodych ludzi u progu kolejnego roku szkolnego. Mówił o tym, byśmy odkrywali, że Bóg to przede wszystkim Emanuel - Bóg z nami, towarzyszący nam w codziennych wyzwaniach. Takiemu Bogu możemy i powinniśmy powierzać wszystkie nasze relacje, w tym te rodzinne i szkolne.

Mamy nadzieję, że jak co roku fizyczny wysiłek pielgrzymów - uczniów i nauczycieli - oznacza jednocześnie ładowanie duchowych akumulatorów, które wspierać nas będą w szkolnym życiu do kolejnych wakacji. A za rok, po raz kolejny pójdziemy do gościnnych progów Matki Boskiej Patronki Rodzin w Lubaszu z nowymi wyzwaniami.

Ł. Łukasiak

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information