40-lecie nadania imienia szkole - 1976-2016 r.

Dzień Patrona

dzien patronaDnia 8 września, jak co roku obchodziliśmy w naszej szkolnej społeczności Dzień Patrona. Data nie jest przypadkowa, ponieważ w tym dniu Józef Noji przyszedł na świat. Data ta na stałe wpisała się już w kalendarz naszej szkoły. Z tej okazji zorganizowaliśmy Bieg Ku Pamięci oraz uroczystą akademię.

W tegorocznych zawodach udział wzięła rekordowa liczba uczniów 146. W związku z tym uczestnicy zostali podzieleni na 4 kategorie: chłopcy klasy I/II, dziewczęta klasy I/II, chłopcy klasy III/IV oraz dziewczęta klasy III/IV. Po zaciętej i wyrównanej walce wyniki końcowe przedstawiały się następująco:

Dziewczęta klasy I i II:

1. Klaudia Graczyk 2 TEK
  2. Patrycja Bartol 1 RL
  3. Kornelia Jurgiel 1 LE

Chłopcy klasy I i II:

1. Marcin Bogala 2 TRM
  2. Maksymilian Obst 1 az
  3. Łukasz Hajman 1 IB

Dziewczęta klasy III i IV:

1. Sylwia Dreger 4 Ż4
  2. Sandra Paulus 3 RL
  3. Monika Sroka 4 LR

Chłopcy klasy III i IV:

1. Gracjan Dymek 3 EK
  2. Wojciech Poraziński 4 LB
  3. Mariusz Mac 4 LB

Podczas uroczystej akademii w/w osoby zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami i dyplomami, które zostały im wręczone przez panią wicedyrektor Krystynę Sobkowiak oraz nauczycieli wychowania fizycznego. W akademii udział wzięli uczniowie klas pierwszych, którym prowadzący w bardzo szczegółowy sposób przybliżyli postać naszego patrona Józefa Nojego. To bardzo istotne, ażeby nowi uczniowie, którzy od tego roku szkolnego podjęli naukę w naszej placówce, byli świadomi i posiadali podstawowe informacje na temat kim był i skąd pochodził Józef Noji. Uzupełnieniem wszelkich informacji na jego temat będzie wizyta w Izbie Pamięci, która znajduje się w naszej szkole i jest obowiązkowa dla wszystkich pierwszaków.

Z tego miejsca chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy brali czynny udział w przygotowaniach Dnia Patrona a w szczególności osobom prowadzącym Juli Ratajczak i Magdalenie Pawlak oraz osobom recytującym wiersze: Sylwii Rzysko, Kamilowi Januszkiewicz i Bak Agnieszce.

Zespół kultury fizycznej i zdrowotnej

interklasa