blank

Nowoczesna szkoła - to szkoła aktywna !

nowoczesna_szkola_2.jpgW dniach 10-11 października 2009 roku nauczyciele przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie oraz Centrum Edukacji Zawodowej w Czarnkowie wzięli aktywny udział w XXII edycji Warsztatów CAx dla nauczycieli: „MECHATRONIKA I TECHNIKI WYTWARZANIA W EDUKACJI".

Warsztaty zorganizowane zostały przez Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Pile przy udziale Polskiego Stowarzyszenia Upowszechniania Komputerowych Systemów Inżynierskich ProCAx.

Główne idee warsztatów dla nauczycieli inżynierów to:

 • pogłębianie wiedzy teoretycznej i praktycznej wśród kadry pedagogicznej,
 • możliwość bezpośredniego zapoznania się z najnowocześniejszą technologią wykorzystywaną w procesie edukacyjnym,
 • możliwość wykonywania ćwiczeń praktycznych na nowoczesnych stanowiskach dydaktycznych,
 • nawiązanie współpracy pomiędzy jednostkami dydaktycznymi,
 • wykorzystanie zdobytej wiedzy na zajęciach z uczniami i słuchaczami.

nowoczesna_szkola_1.jpgProgram warsztatów obejmował:

 • wspomaganie kształcenia zawodowego wyposażeniem technodydaktycznym,
 • zastosowanie dydaktyczne najnowszego systemu do nauki programowania MTS CNC CAD/CAM,
 • podstawy mechatroniki: mikrokontrolery, sterowniki PLC - programowanie i zastosowanie,
 • modelowanie CAD 3D/2D,
 • diagnostyka mechatronicznych systemów pojazdowych,
 • możliwości programów AutoCad, SolidEdge, Atodesk Inventor, ZERO-OSN,
 • sterownik Haas - możliwości i programowanie.

Uczestnicy warsztatów dzięki zdobytej wiedzy i przeszkoleniu są gotowi do przekazania uczniom najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, co bez wątpienia musi przynieść dużo korzyści w całym procesie dydaktycznym i przyczyni się do rozwoju intelektualnego każdego  wychowanka.

Nauczyciele poprzez ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji - np. poprzez udział w podobnych warsztatach- stają się efektywniejsi w swojej pracy i mogą być stale na bieżąco z nowinkami technicznymi, a zatem również mogą jeszcze lepiej przygotować swoich uczniów do egzaminów zawodowych.

Nauczyciele biorący udział w powyższym przedsięwzięciu: mgr inż. Waldemar Oltmann, mgr inż. Tomasz Nowakowski, inż. Edward Polowczyk, mgr Wojciech Wojtkowiak oraz Janusz Kępa, Piotr Mazurkiewicz, Zenon Raczewski, Jarosław Bukowski.

Już dzisiaj  oczekujemy podobnych warsztatów i gratulujemy pomysłu organizatorom.

 

W.Oltmann

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information