Prelekcja dla matek na zebraniach rodziców

prelekcja.pngDnia 27 i 28 listopada 2007 roku o godzinie 16.15 odbyła się krótka ( 15 minutowa ) prelekcja dla matek uczniów na temat „ Jak zapobiec nowotworom szyjki macicy". W ramach promocji zdrowia dla chętnych matek temat ten omówiony został przez Panią Joannę Sulikowską, magister położnictwa z czarnkowskiego szpitala. W bardzo przystępny i zrozumiały sposób objaśniła ona problem, który powinien stać się priorytetowym w walce z zakażeniem czterema typami wirusa HPV. Celem tej prelekcji przeprowadzonej wśród matek, było to, aby mając wiedzę na temat możliwości szczepień chroniących przed nowotworami, przekazały ją swoim córkom.

Było to bardzo ciekawe i potrzebne doświadczenie , ponieważ dużo rzeczy słyszy się, ale nie przywiązuje wagi do danego problemu. Taki kontakt z osobą kompetentną powoduje zainteresowanie się tematem w szerszym zakresie.

W ramach promocji zdrowia planuje się cykl takich spotkań z rodzicami na zebraniach rodziców, a w przyszłości również dla samych uczennic.

Pani Joannie Sulikowskiej dziękujemy za ciekawy wykład i liczymy na dalszą współpracę.

Małgorzata Bednarek

Anna Norkowska- Polowczyk