blank

"Marionetki" na festiwalu sztuk teatralnych w Złotowie

marionetki.pngDnia 24 listopada 2007 grupa aktorska „Marionetki" składająca się z uczennic naszej szkoły wzięła udział w IV edycji Przeglądu Form Teatralnych w Złotowie „Język angielski na scenie" - Goldtown Drama Competition zorganizowanego przez tamtejsze Kolegium Języków Obcych oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Pile. W imprezie wzięło udział ok. 30 zespołów ze szkół naszego regionu i ze względu na tak duże zainteresowanie przegląd odbywał się równocześnie na dwóch scenach. Wszystkie sztuki wystawione zostały w języku angielskim, gdyż był to warunek udziału w konkursie. Był to debiut „Marionetek" na tak poważnej imprezie i został poprzedzony wielotygodniową ciężką pracą na codziennych próbach zespołu. Nagrodą za ten trud były gromkie brawa publiczności i pamiątkowe dyplomy.

W skład zespołu wchodzą Sylwia Prymas, Kinga Kozielska, Atleta Hain, Ewa Kita, Ewa Ratajczak, Ilona Trynka i Monika Wassel. Dziewczyny przygotowały sztukę "The Red Hood" i same zadbały o swoje piękne teatralne kostiumy. „Marionetki" wchodzą w skład Szkolnego Klubu Integracji Europejskiej „Euromania" i przez cały czas były wspierane przez pozostałych członków klubu i jego sympatyków. Szczególne podziękowania kierujemy do pani prof. Katarzyny Bielejewskiej, która przepięknie zaprojektowała i wykonała scenografię do sztuki. Również szczere podziękowania należą się uczennicom klasy I IE, które brały udział w przygotowaniu wymyślnych dekoracji i ich aranżacji. Reżyserem przedstawienia był prof. Dariusz Polus. Całe to kulturalne wydarzenie było także okazją do bliższego kontaktu z „żywym" językiem angielskim nie tylko dla aktorek, lecz przede wszystkim dla publiczności, która obdarzyła sympatią nasz zespół, co dało się odczuć w dużym aplauzie oklasków na koniec sztuki na złotowskiej scenie oraz w momencie odbioru dyplomów. Na pewno nie raz usłyszymy jeszcze o „Marionetkach" przy okazji następnych przeglądów i konkursów teatralnych. Gratulujemy!

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information