Zwycięzcy szkolnego etapu II Olimpiady Wiedzy o AIDS

Dnia 13 listopada 2007 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Józefa Nojego w Czarnkowie, odbył się szkolny etap II olimpiady wiedzy o AIDS pod hasłem:

Nieważne kim jesteś, jakie masz przekonania czy wykształcenie,
HIV/AIDS może dotyczyć również Ciebie".

Spośród uczestników, największą ilość punktów uzyskali:

Katarzyna Walerowska, kl. IV EK

Kamil Mazur, kl. IV ŻB

Sylwia Prymas, kl. II TE

Weronika Gawrych, kl. III I4

Joanna Firlej, kl. II HA

Zwycięzcy szkolnego etapu wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 3 grudnia 2007 r. w Goraju

Zwycięzcom gratulujemy

Szkolny Dzień Walki z AIDS

1 grudnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Walki z AIDS. W tym dniu w wielu miastach świata odbywają się konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. W tym roku w Polsce kampania społeczna Krajowego Centrum ds. AIDS odbywa się pod hasłem:

"W życiu jak w tańcu, każdy krok ma znaczenie".

Światowy Dzień Walki z AIDS obchodzony jest z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku. Obchody niosą przesłanie współczucia, nadziei oraz solidarności z ludźmi żyjącymi z HIV i AIDS. Mają na celu uświadomienie społeczeństwu prawdy o tej chorobie oraz rozwijanie postaw akceptacji, tolerancji i pomocy ludziom zakażonym wirusem HIV i chorym na AIDS, oraz ich najbliższym. Nie bez znaczenia jest wymiar edukacyjny przedsięwzięcia, mający uświadomić zagrożenia i propagować ostrożność.

Chcielibyśmy, by ta szczególna akcja była widoczna również w naszej szkole. W związku
z tym, w dniu 30 listopada br. obchodzić będziemy Szkolny Dzień Walki z AIDS, któremu towarzyszyć będą następujące przedsięwzięcia:

1. Realizacja programu profilaktyczno-wychowawczego „Bez ryzyka HIV/AIDS" podczas zajęć wychowawczych; odpowiedzialni: pedagog MK, przeszkoleni nauczyciele

2. Lekcja otwarta z religii „Chrześcijanin wobec problemu HIV/AIDS" (27 listopada); prowadzący : pedagog MK

3. II Olimpiada wiedzy o AIDS (etap szkolny: 13 listopada, eliminacje powiatowe: 3 grudnia); odpowiedzialna: pedagog MK

4. Zajęcia profilaktyczno-wychowawcze prowadzone przez wychowawców, pielęgniarkę
    i pedagogów szkolnych;

5. Gazetki, ulotki, plakaty o tematyce HIV/AIDS;

6. Spotkania profilaktyczno-wychowawcze dla młodzieży mieszkającej w szkolnym internacie; odpowiedzialni: pedagog MK, wychowawcy internatu

7. Wybrani uczniowie uczestniczą w happeningu zorganizowanym przy współpracy
    z pracownikami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Czarnkowie (30 listopada, godz.1200, Plac Wolności); odpowiedzialni: pedagodzy

Zachęcamy wszystkich do włączenia się i zaangażowania w akcję profilaktyczną.