Bądź wzorem dla innych kierowców

Kolejny rok trwa wspólna akcja młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie, mająca na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Akcji patronuje nauczyciel ZSP, p. D. Mościcka - Patalas. Działania takie są tym bardziej zrozumiałe, że szkoła położona jest przy głównej drodze Czarnków - Piła i zachowanie bezpieczeństwa społeczności uczniowskiej jest dla szkoły jednym z priorytetów. Uczniowie mają możliwość zobaczenia nie tylko nieprawidłowych zachowań na drogach uczestników ruchu drogowego, ale również zwracają uwagę na poprawne zachowania użytkowników dróg. Podczas prowadzenia działań młodzież dysponuje przygotowanymi przez siebie broszurami tematycznymi oraz wierszykami, którymi obdarza zatrzymanych kierowców. Najważniejsze aby zwrócić uwagę na tych którzy zapominają o prawach na drodze, uczulić ich na problem, pouczyć. Bo przecież każdy chce się czuć bezpiecznie na drodze, zarówno kierujący pojazdem, jak i pieszy.

opr. A. Zalewska