blank

SZUKAMY TOŻSAMOŚCI REGIONU

W dniach 12-17 listopada na terenie Państwowej Wyższej Szkoły zawodowej w Pile odbywały się Dni Innowacji, w ramach którego zorganizowano konkurs „Szukamy tożsamości regionu". Celem konkursu było rozbudzenie wśród młodzieży ponadgimnazjalnej i studentów zainteresowania ich „małą ojczyzną" czyli miejscem zamieszkania, najbliższą okolicą oraz własnym regionem, pobudzenie do twórczego myślenia i rozwijanie uzdolnień, poszerzenie i integracja wiedzy z różnych dziedzin. Reprezentantami z naszej szkoły byli: Kinga Kurowska, Kinga Pawlęty z klasy 1 IE oraz Marcin Żurek, Damian Kunca, Damian Tuta z klasy II I4, Kamil Mazur z kl. IVŻB, którzy pod opieką Anny Konieczka i Katarzyny Bielejewskiej wykonali pracę  związaną z istniejącym produktem i procesem produkcji kojarzącym się z subregionem pilskim.

Była to prezentacja oraz film dotyczące Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Czarnkowie. Drugą pracą, wykonaną pod opieką Anny Zalewskiej, była praca  Kamila Mazura z kl. IV ŻB na temat „Połajewo w tradycji i historii".

Współorganizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Nadnoteckich, Agencja rozwoju Północnej Wielkopolski oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. St. Staszica w Pile.

Oprócz obejrzenia wyróżnionych prac nasi uczniowie mogli zobaczyć galerię „Na poddaszu", wystawę fotografii Roberta Judyckiego „Krajobraz z powietrza", pokaz rękodzieła artystycznego oraz ekspozycję pt.: "LEN - innowacyjny sposób na zdrowy styl życia".

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information