blank

ŚWIATOWY DZIEŃ OSZCZĘDZANIA

tydz_dla_osz.pngJak oszczędzać, gdzie i kiedy? W jakim celu? Aby odpowiedzieć na te pytania w dniu 31 października 2007 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie, tak jak i na całym świecie, obchodzono Światowy Dzień Oszczędzania. Był on kulminacyjnym momentem ogólnopolskiej akcji społecznej „Tydzień Dla Oszczędzania" organizowanej przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy we współpracy z Fundacją „Think!" Głównym celem tej inicjatywy było przede wszystkim popularyzowanie nawyku oszczędzania wśród uczniów i społeczności lokalnej a także uświadomienie i wypracowanie umiejętności efektywnego gospodarowania środkami finansowymi dla osiągania ważnych osobistych celów życiowych, zawodowych oraz przygotowanie do zarządzania własnymi środkami finansowymi w dorosłym życiu.
W związku z powyższym w dniach od 25 do 31 października odbyły się w naszej szkole: konkurs plastyczny „Jak oszczędzać i dlaczego?", w którym udział brała zaproszona młodzież z Publicznego Gimnazjum w Romanowie Dolnym oraz młodzież naszej szkoły, konkurs: „Złoty dla każdego" test wiedzy o pieniądzach i sposobach ich inwestowania. Uczniowie technikum ekonomicznego uczestniczyli w konkursie na esej pt. „Dlaczego warto oszczędzać?". Ponadto odbyły się warsztaty dla nauczycieli i uczniów z zakresu finansów, przygotowano i przeprowadzono zajęcia na temat oszczędzania w ramach godzin wychowawczych i przedmiotów zawodowych. Do projektu włączył się również samorząd szkolny przeprowadzając akcję „Góra grosza", polegającą na zbiórce drobnych kwot pieniężnych na cele dobroczynne. Kulminacyjnym punktem, była jednak debata z udziałem zaproszonych przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Czarnkowie. W jej pierwszej części pytania z zakresu finansów a głównie oszczędzania zadawali uczniowie, wcielający się w role dziennikarzy, w drugiej zaś, zaproszeni goście. Publiczność mogła zatem wykazać się swoją wiedzą i podzielić nią z innymi a ponadto za poprawne i ciekawe odpowiedzi otrzymać upominki od naszych gości. Wesołym akcentem tego spotkania był występ grupy teatralnej „Górka i Spółka", która w humorystyczny sposób zobrazowała poważne zagadnienia sfery finansowej.

Korzystając z okazji chcielibyśmy w tym miejscu serdecznie podziękować Prezesowi Banku Spółdzielczego w Czarnkowie Panu Władysławowi Dymkowi oraz pracownikom za udział w debacie i uświetnienie projektu jakim był Tydzień Dla Oszczędzania a przede wszystkim podziękować za przekazaną wiedzę i wspaniałą zabawę edukacyjną. Dziękujemy również Pani Róży Wesołek Dyrektor Gimnazjum w Romanowie Dolnym za współpracę i aktywny udział naszych młodszych koleżanek i kolegów w konkursie i debacie. Jako organizatorzy mamy nadzieję, że hasła: oszczędzaj dziś by mieć jutro, grosz do grosza a będzie kokosza nie tylko zapadną w pamięci ale będą również wcielane w czyn i staną się nawykiem racjonalnie myślących obywateli.

Katarzyna Bielejewska

Agnieszka Geremek

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information