Tydzień Kultury Zdrowotnej pod hasłem Używkom zdecydowane NIE

im. J. Nojego w Czarnkowie

w dniach  08.10 - 12.10.2007r

Program działań

1. Przeprowadzenie pogadanek tematycznych z młodzieżą przez  przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie.
  2. Przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla młodzieży na temat szkodliwości środków psychoaktywnych przez pedagogów szkolnych, A. Norkowską - Polowczyk, A. Brylińska.
  3. Warsztaty dla chętnych klas na temat uzależnienia od alkoholu „Alkohol a organizm człowieka" - B. Kacza

1.      Warsztaty dla młodzieży „Bądź odpowiedzialny - wychowanie do odpowiedzialności i partnerstwa w rodzinie, prowadzone przez B. Kacza.

2.      Warsztaty dla uczniów klasy nt „Charakterystyka substancji uzależniających                              i symptomy ich użycia", prowadzone przez pracownika Poradni Psychologiczno                     - Pedagogicznej w Czarnkowie.

1. Konkurs plastyczny pod hasłem „Używkom zdecydowane NIE".
  2. Konkurs wiedzy o uzależnieniach - D. Mościcka - Patalas
  3. Konkurs na najciekawszy wiersz lub morał promujący zdrowy styl życia wolny         od uzależnień - J. Łopatko.
  4. Przeprowadzenie akcji edukacyjno profilaktycznej młodzieży i przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie pod hasłem „Kieruj bez dopingu"            D. Mościcka - Patalas.
  5. Przygotowanie inscenizacji teatralnej - H. Karcz - Sowińska, H. Domagalska
  6. Przygotowanie numeru specjalnego gazetki szkolnej „Pod górkę" poświęconego profilaktyce uzależnień - E. Skowron.
  7. Konkurs na najciekawszą „Gazetę szkolną o tematyce uzależnień od substancji psychoaktywnych".
  8. Przygotowanie stoiska informacyjnego z ulotkami na temat uzależnień na holu            w budynku B-I piętro - M. Jabłonowska, B. Kacza
  9. Oplakatowanie szkoły.
  10. Przygotowanie gazetki szkolnej na temat uzależnień budynek B - B.Kacza, A.

Norkowska - Polowczyk, M. Jabłonowska

1. Przygotowanie przez młodzież debaty,  poświęconej problematyce uzależnień wśród młodzieży, w której uczestniczyć będą wybrani uczniowie z różnych klas. Zadaniem uczestników debaty będzie  promowania stylu życia wolnego od uzależnień i dzielenie się zdobytą wiedzą z rówieśnikami  - M. Jabłonowska
  2. Przygotowanie kącika zdrowej żywności pod hasłem „Bez używek życie zdrowe -          jedz owoce kolorowe" - K. Haracewiat
  3.  Wystawa prac młodzieży przygotowanych w ramach Tygodnia Kultury Zdrowotnej    A. Brylińska.

interklasa