Egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe w zawodzie sprzedawca

egz_zaw2.jpgOd 25 czerwca do 4 lipca 2007 roku w Ośrodku Egzaminacyjnym OKE w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie odbywał się etap praktyczny egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie sprzedawca. Do egzaminu przystąpiło ponad 80 uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzciance i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chodzieży. Egzamin zawodowy składał się z dwóch części: pisemnej, która odbyła się 19 czerwca 2007 r. oraz praktycznej, która sprawdzała określony zakres praktycznych umiejętności dla zawodu. Egzamin zewnętrzny umożliwia uzyskanie porównywalnej i obiektywnej oceny poziomu osiągnięć zdającego, poprzez zastosowanie jednolitych wymagań, kryteriów oceniania i zasad przeprowadzania egzaminu opracowanych przez instytucje zewnętrzne.

interklasa